KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873061
nr 1587 3061
Liisa Chaudhuri
(1920-2011), Sverige
"Uppklarnande". Signerad. Akvarell, bildmått: 52x72 cm, yttermått inklusive ram: 69x87 cm
Liisa Chaudhuri, svensk bildkonstnär född i Kajana, Finland 1920, död 2011 i Norrköping.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:48:56
4/12 22:20:45
11/12 20:41:41
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Liisa Chaudhuri
Läs mer om Liisa Chaudhuri